Home Hakkımda

Hakkımda


Merhaba,

Bartın’da doğdum, İstanbul Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi’nden mezun oldum, ama hala Ayverdiliyim. Bir dönem ebru sanatı ve karakalem çizimiyle ilgilendim. Lisede birçok kulüp faaliyetinde bulundum ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım. Model Birleşmiş Milletler konferanslarına katıldım, organizasyonunda çeşitli görevler aldım. Okulumun Hageveld College ile düzenlediği değişim programı çerçevesinde bir süre Hollanda’da bulundum. Çeşitli dergilerde yazılarım yayımlandı ve gençlerin süreçlere katılımı ve temsili konularının tartışıldığı panellere katıldım, sunumlar yaptım.

Türkiye merkezli birçok düşünce kuruluşunun seminer/çalıştay programlarına katıldım, etkinliklerini ilgiyle takip etmeye devam ediyorum. Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği (TUİÇ) ve Türk-Çin Kültür Merkezinin ortaklaşa düzenlediği Çin Halk Cumhuriyeti Akademisi programında staj yaptım. Uluslararası projeler, eğitimler, konferanslar ve geziler kapsamında 23 farklı ülkeye seyahat etme fırsatım oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’ne 5.dönem üyesi olarak girdim, Genç Yeşilay’ın Araştırma ve Geliştirme Komisyonunda çalışarak bağımlılıklara karşı sivil toplum faaliyetlerine destek vermeye çalıştım. Genç Diplomat Akademisi projesinin direktörlüğünü yürüttüm.

Halen çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalar yapıyor, projeler yürütüyorum.

İstanbul Üniversitesinde Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler lisans programından mezun oldum. Federal Almanya Cumhuriyeti, Trier Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde ‘European and East Asian Governance’ programında yüksek lisans yapıyorum. Aynı zamanda University of the Greater Region programı kapsamında misafir öğrenci olarak Lüksemburg Üniversitesinden uluslararası finans dersleri almaktayım. Halihazırda Çin’in öncülük ettiği Kuşak-Yol İnisiyatifi (BRI) üzerine akademik çalışmalarıma devam ediyorum.

.

Web sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Yazılarımdan haberdar olmak için sağ, alt köşedeki ”abone ol”  kısmına e-mail adresinizi yazmanız yeterli.

Çeşitli vesileler ile yaptığım konuşmalar yayımlanan yazılarım:

Sâmiha Ayverdi Eserleri Ödül Töreni 2013 – İstanbul

Madde Bağımlılığı ve Gençlik – Sosyal Bilimler Ens. 2014 – İstanbul

Kayda Değer ”Gençlik için Özgüven Devrimi” Bilgi Üniversitesi 2015 – İstanbul    Youtube

City of “Peace of Westphalia” – European Youth4Media Network e.V. 2017 – Münster 

Fotoğraf I Donmak Nedir? Youth4Media