1. Home
  2. Hakkımda

Hakkımda

Berat Oğuz, uluslararası ilişkiler, fon/portföy yönetimi ve ESG (Çevresel, Sosyal, Yönetişim temelli yatırımlar) uzmanıdır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden tamamlamıştır. Trier Üniversitesi’nden ”Avrupa ve Doğu Asya Yönetişimi” bölümünden MA derecesine sahiptir.

Yüksek lisans eğitimi sırasında küresel ekonomik yönetişim, diplomasi ve büyük strateji konularına odaklanmıştır. Bu bağlamda, prestijli “University of Greater Region” programına kabul edilerek Liège Üniversitesi’nde (Belçika) portföy yönetimi üzerine özel modüllere katılmış ve hedge fon stratejileri ile finans konusunda Lüksemburg Üniversitesi’nde uzmanlık kazanmıştır.

Berat Oğuz, ESG konularına, yapay zekâya ve büyük stratejiye büyük bir ilgi duyar. Şu anda, Avrupa’nın en büyük yatırım fonu şirketlerinden birinde ESG uzmanı olarak çalışmaktadır.

İlgi alanları: Diplomasi, ESG portföyleri, yatırım yönetimi, varlık yönetimi, altyapı ve stratejik projeler, Kuşak ve Yol İnisiyatifi, yapay zeka, sürdürülebilirlik.”

Çeşitli vesileler ile yaptığı konuşmalar ve yayımlanan yazıları:

Sâmiha Ayverdi Eserleri Ödül Töreni 2013 – İstanbul

Madde Bağımlılığı ile Mücadele – Sosyal Bilimler Ens. 2014 – İstanbul

Kayda Değer ”Gençlik için Özgüven Devrimi” Bilgi Üniversitesi 2015 – İstanbul    Youtube

City of “Peace of Westphalia” – European Youth4Media Network e.V. 2017 – Münster 

Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi – Mezunlar Dernegi 2019 – Trier

Fotoğraf I Donmak Nedir? Youth4Media