1. Home
  2. Hakkımda

Hakkımda

Berat Oğuz, genç bir sosyal bilimci ve (2009’dan beri) blog yazarı. Lise eğitimini İstanbul Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesinde tamamladı. Lise eğitimi boyunca okulunda ‘Model Birleşmiş Milletler’ ve ‘Felsefe’ kulüplerini kurdu, münazara takımına liderlik etti, çeşitli eğitim programlarında gönüllülük yaptı. Hageveld College ile düzenlenen değişim programı çerçevesinde bir süre Hollanda’da bulundu.

2018 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sürerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’ne 5.dönem üyesi olarak katıldı, Genç Yeşilay’da gönüllülük yaptı, Genç Diplomat Akademisi projesinin direktörlüğünü yürüttü. Uluslararası projeler, eğitimler, konferanslar ve geziler kapsamında 25 farklı ülkede bulundu.

Halihazırda, Trier Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde ‘’European and East Asian Governance’’ programında yüksek lisans yapmakta olup, aynı zamanda ‘University of the Greater Region’ programı kapsamında misafir öğrenci olarak Lüksemburg Üniversitesinde uluslararası finans ve Avrupa Birliği Dış Politikası dersleri almaktadır. Çin’in öncülük ettiği Kuşak-Yol İnisiyatifi (BRI) üzerine akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Çeşitli vesileler ile yaptığı konuşmalar ve yayımlanan yazıları:

Sâmiha Ayverdi Eserleri Ödül Töreni 2013 – İstanbul

Madde Bağımlılığı ile Mücadele – Sosyal Bilimler Ens. 2014 – İstanbul

Kayda Değer ”Gençlik için Özgüven Devrimi” Bilgi Üniversitesi 2015 – İstanbul    Youtube

City of “Peace of Westphalia” – European Youth4Media Network e.V. 2017 – Münster 

Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi – Mezunlar Dernegi 2019 – Trier

Fotoğraf I Donmak Nedir? Youth4Media